Warszawa Powiśle to miejsce, które na stałe wpisało się w kulturalną mapę Warszawy, przyciągając w każdy cieplejszy weekend tysięczne tłumy.

Klubokawiarnia przyczyniła się do rewitalizacji zaniedbanej przestrzeni miejskiej, zajmując opuszczony budynek dawnych kas biletowych u dolnego wejścia na stację PKP Warszawa Powiśle. Podobnie jak cały dworzec, budynek stanowi wybitny przykład architektury modernistycznej. Przeprowadzona z uwagą gruntowna rewitalizacja pozwoliła przekształcić go w klubokawiarnię podkreślając jednocześnie jego najważniejsze cechy. Unikalna architektura budynku oraz utrzymane w surowym klimacie wnętrze zostały wyróżnione w konkursie Machina Design Awards.

Otwarcie Warszawy Powiśle wyznacza przełomowy moment w rozwoju życia kulturalnego Warszawy. Tego wieczoru lokal odwiedziło około 2000 osób. Huczna balanga, dopracowana w każdym szczególe, zaowocowała zdobyciem tytułu “Otwarcia Roku” w rankingu TVN Warszawa oraz nagrodą Nocne Marki w kategorii “Miejsce Roku 2009” przyznaną przez magazyn Aktivist. Klubokawiarnia była również dwukrotnie nominowana do nagrody kulturalnej Gazety Wyborczej “Wdechy” (2010 i 2012).

Od początku Warszawa Powiśle współpracuje z wybitnymi postaciami, szukając partnerów wśród najlepszych. Wnętrze aranżowali twórcy tacy jak: Edward Dwurnik, Jan Dziaczkowski czy kolektyw eboy. Nowojorska Postmasters Gallery wraz z Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie sprowadziły Kennetha Tin-Kin Hunga, by mógł zrealizować w tej unikalnej przestrzeni swój multimedialny performance. Teatr Wielki - Opera Narodowa uczynił z Warszawy Powiśle partnera przy tworzeniu warsztatów Kreacje. Muzeum Sztuki Nowoczesnej uczyniło z niej część festiwalu Warszawa w Budowie (Wystawa Średnicowa). Radio Roxy (koncern medialny Agora) stworzyło w Warszawie Powiśle pierwszy w Polsce autorski cykl audycji na żywo: każdego dnia lokal przekształcał się w studio, a jego goście mogli stać się współatorami audycji. Razem z Zentropą International i Telekomunikacją Polską (Orange) Warszawa Powiśle stała się koproducentem filmu “Bejbi Blues”, nagrodzonego Kryształowym Niedźwiedziem i Specjalnym Wyróżnieniem na festiwalu filmowym w Berlinie. Z pasji sponsorujemy Polską Kadrę Juniorów w klasie olimpijskiej RS-X (windsurfing), która regularnie zdobywa podium na Mistrzostwach Świata.

Warszawa Powiśle jest partnerem wielu wydarzeń, o których było, jest lub będzie głośno. To nie tylko klubokawiarnia. To instytucja zaangażowana w życie kulturalne miasta, która inwestuje w sztukę i kulturę dając młodym artystom możliwość zaistnienia dla szerszej publiczności, inicjując i realizując pionierskie wydarzenia oraz rozwijając miejski ruch społeczny. Warszawa Powiśle tętni życiem stolicy.

Na co dzień w klubokawiarni Warszawa Powiśle ludzie spotykają się, wymieniają opinie, bawią się, uczestniczą w wykładach poświęconych architekturze, wieczornych pokazach filmów, giełdach rowerowych, czy mobilnych butikach z ubraniami młodych projektantów.

Built with Berta