Grupa Warszawa

O Nas

Grupa Warszawa zaczęła działalność w 2008 roku, otwierając jedną klubokawiarnię, której celem  było promowanie młodej kultury i sztuki.  Organiczną konsekwencją tych działań był rozwój firmy w kierunku zarządzania gastronomią i kompleksowej organizacji wydarzeń. Dziś Grupa Warszawa posiada dwa flagowe punkty – Warszawę Powiśle i Syreni Śpiew – oraz odpowiada za tworzenie sezonowych marek, jak Lody na Patyku, czy Stacja Mercedes. Grupa Warszawa inwestuje również w produkcję filmową jako udziałowiec firmy MD4.

1
3
2

 

7

Norbert Redkie

rocznik 1985

Incjator powstania Grupy Warszawa posiadający biznesowe ADHD. Lubię robić ładne rzeczy, bez znaczenia czy są to kluby, restauracje, filmy czy gry na telefony – ważne, żeby sprawiały innym ludziom radość. To filar mojego biznesu. Wierzę, że podejmowanie nowych wyzwań i przełamywanie swoich słabości zarówno biznesowych jak i wewnętrznych jest bardzo istotne dla rozwoju człowieka. Wolny czas spędzam w gronie przyjaciół i rodziny, gotuję dla nich, urządzam przyjęcia. W weekendy nie ma mnie w mieście – jadę palić ogniska, cieszyć się naturą i uprawiać wszystkie możliwe sporty ekstremalne.

8

Bartłomiej Kraciuk

rocznik 1984

Wróciłem z Nowego Jorku do Warszawy po to, by właśnie tutaj budować coś fajnego i wartościowego. Od zawsze pasjonuję się sztuką, którą kiedyś tworzyłem, a teraz kolekcjonuję. Z kolei zapał do biznesu wyniosłem z domu, gdzie doświadczyłem najlepszych przykładów. Doświadczenie nauczyło mnie, że najbardziej nieoczekiwane połączenia przynoszą najbardziej owocne efkety. A że sztuka i biznes najlepiej łączą się w gotowaniu, gdzie fantazyjne eksperymenty muszą dać przyjemny do skonsumowania efekt, to najwięcej przyjemności sprawia mi kuchnia.

2

Hubert Karsz

rocznik 1985

Do Grupy Warszawa dołączyłem w 2011 roku. Posiadając doświadczenia zdobyte w innych branżach, chcialem współtworzyć nowoczesną Warszawę czerpiąc inspiracje z całego swiata. Uwielbiam kontakty z klientami i pracownikami – to praca z nimi daje mi energię i motywację do działania. Dodatkowo ogromną satysfakcję daje mi usprawnianie i optymalizowanie pracy firmy, czy to przy zastosowaniu mozliwie najprostszych rozwiązań, czy wręcz przeciwnie, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Energię zdobywam ćwicząc na siłowni, a rozładowuję ją strzelając do celu.

Nagrody i wyróżnienia

Grupa Warszawa
Grupa Warszawa
Grupa Warszawa
Grupa Warszawa
Grupa Warszawa
Grupa Warszawa
Grupa Warszawa
Grupa Warszawa
Grupa Warszawa
Grupa Warszawa

Weles

Weles to tajemniczy koktajlbar, nieoznaczony żadnym szyldem i schowany za niepozornymi drzwiami. Po wejściu do środka, goście przenoszą się do mistycznej krypty, w której skosztować mogą koktajli przygotowanych przez najlepszą kadrę barmańską Warszawy. Swoją nazwę wziął od władcy nocy, słowiańskiego boga Welesa, będącego  też patronem magii, muzyki i dostatku.

Warszawa Powiśle

Warszawa Powiśle to pierwszy lokal stworzony przez Grupę Warszawa. Usytuowana w odnowionym budynku dawnych kas PKP rozpoczęła dyskusję o modernistycznym dziedzictwie stołecznej architektury i zdefiniowała na nowo miejską przestrzeń publiczną. Dzięki setkom wydarzeń artystycznych i kulturalnych szybko zyskała status kultowej, stając się alternatywnym symbolem Warszawy.

 

Syreni Śpiew

Syreni Śpiew to pierwszy w Polsce whisky & cocktail bar z muzyką na żywo. Jego umiejscowienie w modernistycznym budynku pośród parkowych drzew jest nie bez znaczenia – po adaptacji i odświeżeniu stał się najbardziej eleganckim klubem w Warszawie. Dobór detali, jakość trunków i autorski program muzyczny są głównymi przyczynami jego popularności.

 

Stacja Mercedes

Stacja Mercedes jest sezonowym projektem realizowanym w letnich miesiącach na zlecenie Mercedes-Benz Polska.  Wakacyjny pawilon co roku prezentuje obszerne spektrum wydarzeń kulturowych, sportowych, edukacyjnych i muzycznych, pokazując nowoczesne i świadome podejście do działań marketingowych. Grupa Warszawa odpowiedzialna jest za tworzenie i realizację programu oraz pełną obsługę i gastronomię.

 

Lody na Patyku

Lody na Patyku przywracają najprostszą słodycz z dzieciństwa w nowoczesnym wykonaniu. W ciepłe miesiące pojawiają się w Warszawskich lokalach, co roku przyjmując inną, zaskakującą formułę. Ich nieuchwytność pozwala utrzymać magiczny status podkreślony przez bajkową kolorystykę, co w efekcie tworzy produkt nieszablonowy, zwiększając popyt i umacniając pozycję na rynku.

MD4

MD4 (Mental Disorder 4) to dom produkcyjny, dzięki któremu powstały głośne polskie filmy takie jak Bejbi Blues, czy W Imię – oba nagrodzone na festiwalu filmowym w Berlinie. Celem, który przyświeca działalności MD4 jest tworzenie produkcji fimowych na światowym poziomie przy jednoczesnym zachowaniu ich lokalnego, polskiego charakteru.

Projekt: 87Design.pl
do góry